fbpx

Koenigsegg

Historia marki Koenigsegg

Historia Koenigsegga mogłaby przypominać dzieje Ferrari – charyzmatyczny przedsiębiorca tworzy markę produkującą supersamochody sygnowane własnym nazwiskiem. Christian von Koenigsegg i Enzo Ferrari to jednak dwie zupełnie różne osobowości. Enzo nie znał się na inżynierii – Christian niestrudzenie wciela w życie swoje wynalazki. Ferrari stawiał na sprawdzone rozwiązania, niechętnie pozwalając na eksperymenty – historia Koenigsegga to nieustanne poszukiwanie innowacji i udoskonaleń. Auta z Maranello miały zdobywać trofea na wszystkich torach świata – szwedzkie supersamochody mają dawać nieskończoną satysfakcję swoim właścicielom, bez wyczynowych ambicji. Jednak obu panów łączy jedno – ogromna pasja do motoryzacji. Koenigsegg to kolejna marka supersportowych samochodów, która znajduje się w portfelu Grupy Pietrzak. Salon Koenigsegg Katowice powstał w 2020 r. jako pierwszy punkt sprzedaży tej marki na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Otwarcie showroomu uświetniła obecność najnowszych modeli szwedzkiej marki, w tym innowacyjnego, 4-osobowego modelu Gemera napędzanego 4-cylindrowym, hybrydowym silnikiem Friendly Tiny Giant.

modele samochodów Koenigsegg

Koenigsegg Jesko Attack

Jego sercem jest 5.0–litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem, który na standardowej benzynie generuje 1280 KM, a na biopaliwie E85 – 1600 KM. Sprawdź więcej informacji o szwedzkim hipersamochodzie który swoimi osiągami i designem przesuwa granice tego, co jest możliwe w motoryzacji

Nie znaleziono ofert w tej kategorii

Nie znalazłeś modelu samochodu, którego szukasz? Nie martw się, jako La Squadra jesteśmy w stanie wyszukać, pomóc w negocjacjach i zakupie oraz sprowadzić dla Ciebie wymarzony model supersamochodu każdej marki, ponieważ mamy w tym doświadczenie i przygotowaną pod to flotę logistyczną. Wypełnij poniższy formularz i wskaż model samochodu, który Cię interesuje.

Jakiego samochodu szukasz?

Filtry
Sklep
Kontakt
Menu
This site is registered on wpml.org as a development site.