O restauracji

Sportowe i klasyczne samochody i kolekcja motoryzacyjnych pamiątek to piękna otoczka, ale pod nią kryje się coś lepszego – włoska restauracja z niepowtarzalnym, swobodnym klimatem i wybornym jedzeniem. Jak u mamy…

To porównanie jest nieprzypadkowe, bo inspiracją dla La Squadra Ristorante jest kuchnia Mammy Rosselli. Rossella i jej mąż Maruzio od przeszło 20 lat dbają o podniebienia gości odwiedzających Maranello – małe włoskie miasteczko, w którym produkowane są samochody Ferrari.

W Ristorante Montana królują swojskie, włoskie przepisy. Każdego dnia serwowany jest inny zestaw potraw – w zależności od tego, jakie składniki są dostępne u lokalnych dostawców. Możecie jednak zawsze liczyć na niezrównaną pastę i tiramisu…

Właśnie tymi smakami chcemy podzielić się z Wami w La Squadra Ristorante. Wiemy, że nie da się stworzyć prawdziwie włoskiego smaku dania bez najwyższej jakości produktów. Dlatego bazą całego menu są sery, wędliny, pomidory, oliwy i wina sprowadzane z Włoch. Intensywny żółty kolor kremu w tiramisu zawdzięczamy jajom sprowadzanym prosto z Italii.

Niektórych przepisów użyczyła nam sama Mamma Rossella, a za przyrządzanie wszystkich potraw odpowiada Edoardo Mallozzi – Włoch z krwi i kości, dla którego gotowanie to pasja. Jego wieloletnie doświadczenie potwierdzają prestiżowe nagrody. Edo to nie tylko wspaniały kucharz, lecz także przemiły człowiek z wielkim sercem do ludzi i kuchni. To jemu La Squadra Ristorante zawdzięcza tę specyficzną, włoską, rodzinną atmosferę. Przekonajcie się sami!