fbpx

Mille Miglia to obowiązkowe wydarzenie dla każdego fana Ferrari i sportowych samochodów

Po włosku „Mille Miglia” oznacza po prostu tysiąc mil. Ale dla każdego fana Ferrari te dwa słowa to znacznie więcej – to rajd legenda, to niesamowite zwycięstwa samochodów z Maranello, to niezapomniane występy Nuvolariego. A dziś to szansa, by przeżyć prawdziwą przygodę.

Historia rajdu sięga roku 1927. Przez lata jego formuła była modyfikowana, a po tragicznych wydarzeniach z 1957 r. przez 20 lat w ogóle nie był organizowany. W latach 70. XX w. został wskrzeszony jako rajd na regularność dla samochodów zabytkowych i w tej formie odbywa się do dziś. W imprezie mogą uczestniczyć auta, których odpowiedniki choć raz brały udział w oryginalnej wersji rajdu w latach 1927–57. Ale obok głównych zawodów odbywają się także imprezy towarzyszące – jedną z nich jest Ferrari Tribute to Mille Miglia, w której klasyfikowane są tylko auta z Maranello.

Zgodnie z nazwą trasa rajdu liczy 1000 mil, czyli ok. 1600 km. Pętla zaczyna się w Brescii i biegnie malowniczymi drogami Lombardii i Toskanii, zahaczając też po drodze o Rzym. Niezależnie od tego, czy startujesz zabytkową Lancią z 1927 r., czy współczesnym Ferrari – liczą się niezawodność samochodu oraz dyscyplina i organizacja załogi.

Non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolor borum. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim adn proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Treści dostępne tylko dla zalogowanych

Zaloguj się

Każdy dzień to kilkaset kilometrów jazdy zgodnie z trasą wyznaczoną przez organizatora i zdobywanie punktów. Rywalizacja rozpoczyna się wczesnym rankiem i kończy późnym wieczorem – nie ze względu na wolną jazdę, bo rajd ten daje możliwość sprawdzenia swojego samochodu niemal tak samo jak na torze wyścigowym. Codziennie mnóstwo czasu zajmuje wykonywanie zadań rozpisanych w książkach z opisem trasy. Na każdy dzień przygotowana jest osobna, gruba książka drogowa, co wymaga ciągłej pracy kierowcy i pilota.

Samochody
Sklep
Kontakt
Menu
This site is registered on wpml.org as a development site.