15 września 2022

Nowe Maserati GranTurismo

Nowe Maserati GranTurismo wyruszyło w drogę przed oficjalną premierą, w wersjach Modena i Trofeo wyposażonych w silnik V6 Nettuno. GranTurismo to prawdziwa ikona marki, a jej energia jest nie do powstrzymania.

Materiały prasowe producenta

Malowanie zaprezentowane na samochodzie odnosi się do powrotu ikony Maserati stworzonej 75 lat temu. Wszystko zaczęło się od modelu A6 1500, modelu o rewolucyjnym duchu, prekursora klasy samochodów, których nigdy wcześniej nie widziano. Miało to wpłynąć na krajobraz motoryzacyjny na całym świecie, a także na kolejne generacje samochodów drogowych Maserati.

GranTurismo to sposób na życie 100% Made in Italy: rodzaj samochodu o wysokich osiągach, odpowiedni na długie dystanse i wygodne podróże. Pomysł zrodził się po II wojnie światowej, podczas włoskiego boomu gospodarczego, kiedy pokazaliśmy światu nasze wybitne produkty, naszą siłę, optymizm i beztroskie nastawienie, chęć do pracy, ale także do radości. W tym historycznym momencie Maserati rozwiązało problem, który wydawał się niemożliwe: nowa koncepcja luksusowej mobilności, zdolnej połączyć wydajność i komfort. Dziś energia nowej generacji Maserati GranTurismo jest gotowa, by poprowadzić markę w przyszłość, ośmielona przez jej unikalny styl i napędzana wrodzoną skłonnością do innowacji.

Podziel się: