fbpx

Zapiszcie sobie tę datę: 21 lutego zaprezentujemy wyjątkowy samochód, który jest owocem współpracy włoskiego Atelier Zagato i La Squadry.

Miłośnikom motoryzacji nie trzeba przedstawiać marki Zagato: firma karoseryjna, założona w 1919 r. w Mediolanie zapisała się w historii motoryzacji śmiałymi nadwoziami dla takich marek jak Ferrari, Fiat, Alfa Romeo czy Aston Martin. La Squadra – jedyny w swoim rodzaju dealer kolekcjonerskich samochodów Ferrari, Pagani, Koenigsegg, Bugatti, Rimac, Singer i Alpine – wraz z Zagato podjęła się stworzenia nowego, unikalnego samochodu sportowego.

Na razie możemy zdradzić, że będzie on hołdem dla legendy wyścigu 24h Le Mans. Choć auto to nie zapisało się na liście zwycięzców tego morderczego wyścigu, historia, która za nim stoi, i jego niewykorzystany potencjał były dla nas ogromną inspiracją.

Za projekt i produkcję nadwozia odpowiedzialni będą artyści z Atelier Zagato, którzy w tym duecie koncentrują się na projektowaniu i wytwarzaniu nadwozi. La Squadra z kolei będzie odpowiadać za sprzedaż i marketing.

Informacje o projekcie można znaleźć na stronie: www.agtztwintail.com

O Zagato

Historia założonej w Mediolanie w 1919 r. pracowni karoserii Zagato trwa nieprzerwanie od ponad stu lat. Unikalne w skali branży połączenie inżynieryjnego pragmatyzmu i rzemieślniczego kunsztu sprawiło, że Carrozzeria Zagato osiągnęła wyniki wykraczające daleko poza zwykłe pojęcie projektowania samochodów. Uznane atelier zbudowało swoją renomę poprzez realizację wyłącznie najbardziej ekskluzywnych kreacji na zamówienie, nigdy nie schodząc do segmentów motoryzacji masowej. Zagato zajmuje wyjątkowe w skali świata miejsce na rynku: w historycznej pracowni na obrzeżach Mediolanu na bazie topowych modeli najbardziej uznanych producentów samochodów egzotycznych tworzone są autorskie, występujące w ściśle limitowanych liczbach autorskie kreacje.

www.zagato.it

O współpracy La Squadra x Zagato

W ramach bezprecedensowego partnerstwa powstało przedsięwzięcie, w którym Zagato koncentruje się na projektowaniu i wytwarzaniu nadwozi, a La Squadra odpowiada za sprzedaż i marketing. W jego ramach powstaną występujące w ściśle limitowanych liczbach dzieła, które odtworzą ducha klasycznej sztuki budowy karoserii i wprowadzą go we współczesność, odpowiadając na potrzeby klientów z niezrównanym zaangażowaniem i wysokimi kompetencjami technicznymi. Nowa współpraca stwarza unikatową szansę dla kolekcjonerów na wejście w posiadanie ekskluzywnych, awangardowych modeli, które przesuwają granice tego, co możliwe w designie – kreacji, które łączą futurystyczną estetykę i innowacyjne rozwiązania z osadzoną w tradycji, funkcjonalną formą w iście oszałamiającym stylu.

Samochody
Sklep
Kontakt
Menu