Koncept La Squadra

La Squadra to po włosku zespół, drużyna. Właśnie to stało się genezą i fundamentem całego konceptu. Zgrana ekipa ludzi, których łączy pasja i wspólne zamiłowania. I jedna wizja.

W 2015 r. zrealizowaliśmy nasze marzenie, by wydać polski magazyn poświęcony marce Ferrari. Chcieliśmy dać naszym czytelnikom wyłącznie autorskie treści i zdjęcia. Dziś, cztery lata i osiem wydań magazynu „La Squadra” później, mamy wielką satysfakcję, że udało nam się zrealizować ten cel. Ale chcemy iść dalej. „La Squadra” będzie magazynem, który będzie wykraczał poza jedną markę – chcemy, by stał się obowiązkową pozycją na półce każdego fana nie tylko włoskiej motoryzacji.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Wraz z rozbudową salonów Ferrari i Maserati postanowiliśmy wykonać kolejny krok. Tak narodziła się idea stworzenia włoskiej restauracji i czegoś zupełnie nowego w Polsce – eleganckiej przestrzeni wystawowej poświęconej motoryzacji. Ale nie tylko – chcemy, by nasza galeria stała się ważnym miejscem na kulturalnej mapie Śląska. Tak jak „Ristorante La Squadra” zajęła mocną pozycję wśród śląskich restauracji. Dlatego bądźcie czujni – już wkrótce w kalendarzu galerii znajdziecie wystawy obrazów, fotografii, rzeźby i przede wszystkim samochodów oraz spotkania autorskie z wybitnymi twórcami.